Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhoďme je z kola ven

12. 01. 2018 12:59:52
Prezident Zeman jmenoval před několika týdny ze své zvůle Andreje Babiše předsedou vlády. Andrej Babiš je momentálně nejkvalifikovanějším adeptem na až desetiletý pobyt v nápravném zařízení, nevím, zda s tomu tak ještě říká.

Jeho jmenování diskvalifikuje ovšem pana prezidenta k vykonávání jeho funkce v dalším období.

Důvodů je mnoho. Andrej Babiš je, jak známo, bývalý agent Státní bezpečnosti, represivní složky bývalé vládnoucí KSČ v režimu, který byl zákonem kvalifikován jako zločinný. Vinou této skutečnosti nemá pan Babiš lustrační osvědčení, které musí mít každý, kdo se uchází o veřejnou funkci, byť lokálního významu. Ve funkci, která má váhu hlavního reprezentanta výkonné moci, je tento nedostatek do očí bijící. Přestože to vědí všichni, je zapotřebí tuto skutečnost neustále připomínat.

Pan Babiš jako předseda významného politického hnutí, jako majitel (dnes titulován jako obmyšlený) mediálního impéria a opět majitel (titulovaný jako obmyšlený) holdingu Agrofert s pochybnou historií jeho nabytí do vlastnictví, ovládající snad kolem 250 firem, disponuje nebývalou mocí, zahrnující moc politickou, mediální s bezkonkurenčním kapitálovým zázemím, vyznačující se absolutním střetem zájmů. Přestože to vědí všichni, je zapotřebí tyto skutečnosti neustále opakovat.

Pan Babiš je v současné době stíhán Policií ČR z důvodu podezření z trestného činu dotačního podvodu (spolu s příslušníky jeho rodiny a dalších kumpánů, včetně předsedy poslaneckého klubu jeho hnutí), přičemž toto podezření má mezinárodní přesah, kdy orgán Evropské unie OLAF doporučuje jeho podvodné konání šetřit orgány činnými v trestním řízení. Panu Babišovi hrozí za jeho skutek trest až desetiletého žaláře. I tuto skutečnost vědí všichni, včetně pana prezidenta.

Všichni také vědí, včetně pana prezidenta, že pan Babiš veřejně lže, že lež je jeho běžným komunikačním prostředkem, neboť všichni znají např. okolnosti případu Čapího hnízda a páně Babišovo lhaní o střídavých majitelích této firmy. Lži pana Babiše by vydaly na dlouhý seznam, ovšem není účelem tohoto textu sestavit sebrané lži pana Babiše.

Je nepochybné, že tato fakta zcela diskvalifikují pana Babiše do role politika. Politik, jakožto člověk, který má sloužit společnosti k jejímu rozvoji a prosperitě, nesmí lhát, nesmí podvádět, nesmí krást, nesmí být stíhán policií za kriminální čin ani lokálního dosahu, natož pak s mezinárodním přesahem. To by měl vědět především prezident Zeman.

To jsou ovšem jenom drobné výhrady vůči člověku, kterého by měli soudní lidé vypoklonkovat z politiky svižným krokem.

Pan Babiš je především silným destrukčním prvkem parlamentní demokracie, neuznávající daná pravidla a vytvářející si pravidla, která mají sloužit jeho rozpínavosti. Toho jsme byli svědky již během uplynulého čtyřletí bývalé vlády, jejíž byl součástí. Toho budeme svědky v případě, že se mu podaří s pomocí nezájmu společnosti a s pomocí prezidenta Zemana zamést všechny aféry pod koberec a díky moci, kterou mu prezident Zeman chce naservírovat na talíři, znásilnit parlamentní demokracii způsobem, že dělba moci na výkonnou, zákonodárnou a soudní vezme za své, což bude také konec právního státu.

Je nutné si také uvědomit, proč prezident Zeman jmenoval tuto nebezpečnou osobu pro demokracii předsedou vlády. Téměř každý namítne, že jako vítěz voleb má na to právo. Vítěz voleb bylo ovšem hnutí Ano, jehož je A. Babiš předsedou. Není dáno, že člověk bez platného lustračního osvědčení a člověk podezřelý z dotačního podvodu, který potvrdila i mezinárodní organizace, je vhodným adeptem na vysokou vládní funkci. Možná hnutí Ano má mezi svými vrcholnými reprezentanty také člověka, který není takto zatížen a kterého by prezident mohl pověřit sestavováním vlády. To všechno zajisté pan prezident ví, jenom jedna věc mu brání, aby postupoval podle civilizovaných pravidel. Chce být znovu zvolen, a k tomu mu má dopomoci nikoliv Bůh, nýbrž bývalý estébák, prolhaný a zbabělý podvodník. Touha po funkci prezidenta musí být natolik intenzivní a neodbytná, že je pan prezident ochoten prodat republiku zcela prokazatelnému šejdíři.

Z toho vyplývá jediné: Vyhoďme ty taškáře z kola ven, jednoho po druhém.

Autor: Jan Pavlík | pátek 12.1.2018 12:59 | karma článku: 29.95 | přečteno: 1140x


Další články blogera

Jan Pavlík

Vláda lokajů a kolaborantů

Karikatura na prezidenta republiky Miloš Zeman jmenoval dnes hybridní vládu oligarchy Andreje Babiše, vybaveného zejména odborností koňského handlíře, bolševického papaláše a podrazáckého fízla.

27.6.2018 v 18:42 | Karma článku: 27.87 | Přečteno: 737 | Diskuse

Jan Pavlík

Pro vyhnání Němců neexistuje morální ani politické ospravedlnění

Výrok stejného vyznění pronesla před pár dny v Berlíně Angela Merklová při vzpomínce na vysídlence u příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků. Výrok, který působí jak rudé trenýrky na našeho prezidenta,

21.6.2018 v 21:14 | Karma článku: 33.93 | Přečteno: 4156 | Diskuse

Jan Pavlík

Mezi koly aneb Drahošovská euforie

Po výsledcích prvního kola prezidentských voleb zavládla v jedné části české společnosti euforie, podnícená skutečností, že prezident Zeman je nevyhrál již v prvním kole a dokonce, že v prvním kole jeho zisk nepřesáhl 40 % hlasů,

14.1.2018 v 13:52 | Karma článku: 19.54 | Přečteno: 1861 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Máj

Planeta „Schengen“

Pokud nebudeme následovat USA a Maďarsko a neodmítneme (na prosinec) plánovanou multikulturní novelu OSN o Základních lidských právech a svobodách, můžeme se rychle stát nechtěnými aktéry následující reality show:

21.7.2018 v 8:36 | Karma článku: 13.10 | Přečteno: 96 | Diskuse

Jan Ziegler

Izrael se právem prohlásil za Židovský stát, hysterie je pokrytecká

Potvrzuje se tím jenom skutečnost podloženou více než třítisíciletou historii. Zákon schválený Knesetem nadále zajišťuje lidská práva všem obyvatelům Izraele nejen Židům, takže žádná arabská tragédie se nekoná.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 31.96 | Přečteno: 853 | Diskuse

Marek Konečný

Lichvář primátorem Prahy

Na první místo kandidátky pro komunální volby v Praze byl nasazen pan Stuchlík podnikající v rychlých a pěkně úročených půjčkách. Jednoduše řečeno lichvář, člověk, který umí vyždímat bližního svého. Teď bude mít šanci ždímat lépe.

20.7.2018 v 17:22 | Karma článku: 27.63 | Přečteno: 859 | Diskuse

Jan Dvořák

Nezvratné důkazy, že Putin se kampaně za zvolení Trumpa osobně zúčastnil

Když The New York Times přinesl informaci, že bývalí vysocí bezpečnostní činitelé dokládají Putinův předvolební kontakt s Trumpem, a také to, že osobně nařídil hackerům ovlivňování Američanů v jeho prospěch, našinec se nevzrušil.

20.7.2018 v 16:27 | Karma článku: 27.86 | Přečteno: 612 | Diskuse

Jiří Šedivý

Téze: použití Armády České republiky

Je navýsost politickým rozhodnutím, jak bude ČR prosazovat a hájit své národní zájmy a jakou roli v tomto schématu bude hrát armáda.

20.7.2018 v 15:00 | Karma článku: 28.41 | Přečteno: 1887 | Diskuse
Počet článků 93 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 959
Chodím po cestách méně prošlapaných, poněkud stranou davům.

Seznam rubrik

Oblíbené knihy

více
Najdete na iDNES.cz